Γ’ ΕΠΣΚ, 25η αγωνιστική: Νίκη της Ακαδημίας Ελπίδες επί του Ολυμπιακού Παλαιοκκλησίου

Σε ένα ματς που σημειώθηκαν 9 τέρματα, οι Ελπίδες πέτυχαν νίκη στις καθυστερήσεις επί του Ολυμπιακού Παλαιοκκλησίου σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με αρκετές απουσίες, όντας μία ανάσα από την κατάληψη της 5ης θέσης.

Στο γήπεδο του Καλλιθήρου, οι Ελπίδες προηγήθηκαν με 2-1 στο ημίχρονο και μετά από αλλεπάλληλες ανατροπές σε ένα ελεύθερο παιχνίδι το ματς έμοιαζε να γέρνει στην ισοπαλία, αφού λίγες στιγμές πριν την εκπνοή του το σκορ ήταν 4-4.

Τελικά το νικητήριο γκολ πέτυχαν οι γηπεδούχοι που πήραν ένα τρίποντο χωρίς αντίκρυσμα, ενώ οι Ερυθρόλευκοι παρέμειναν στο +3 από τον Φωστήρα, ο οποίος αύριο υποδέχεται  τον Κρόνο.

Τα γκολ για τις Ελπίδες πέτυχαν οι Λιάπης (x2), Παλιούρας (x2) και Μιλήτσης, ενώ για τον Ολυμπιακό οι Καλαμπάκας, Φωτιάδης (x2) και Μπάγκος.