Γ’ ΕΠΣΚ: «Όρθιος» ο Ορφέας κόντρα στην ΠΑ Σοφάδων, «μοιρασιά» στη Γελάνθη! (13η αγωνιστική)

Την ευκαιρία να ανέβει στην 5η θέση έχασε η ΠΑ Σοφάδων που δεν κατάφερε να «περάσει» από το Καλλίθηρο και τον Ορφέα για την εξ’αναβολής 13η αγωνιστική.

Στο έτερο ματς που έριξε την αυλαία της 13ης «στροφής» Αστροναύτης και Θύελλα έμειναν στο 0-0 και μοιράστηκαν επίσης από έναν βαθμό.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Τετάρτη 3 Ιανουαρίου

Κρόνος – Απόλλων Αρτεσιανού 4-0 (1-0 ημίχρονο)
Ατρόμητος Πτελοπούλας – Ακαδημία Πανελλήνιος 5-0 (3-0 ημίχρονο)
Βαγγελίτσα Κουσιάντζα – ΑΕ Λαζαρίνας 0-4 (0-1 ημίχρονο)
Ακαδημία Ελπίδες – ΑΣ Αργιθέας 3-5 (1-3 ημίχρονο)
ΑΟ Ζαϊμίου  – Φωστήρας 0-0
Αίας Καρποχωρίου – ΑΟ Άρνης 1-4 (1-2 ημίχρονο)

Θυμηθείτε ΕΔΩ τα ρεπορτάζ των χθεσινών αγώνων

Πέμπτη 4 Ιανουαρίου

Ορφέας – ΠΑ Σοφάδων 1-1 (0-1 ημίχρονο)
Αστροναύτης Γελάνθης – Θύελλα Νεοχωρίου 0-0

Τα ρεπορτάζ των αγώνων:

Ορφέας – ΠΑ Σοφάδων
Ο Θ. Τσιάκος στο 32′ έβαλε μπροστά στους φιλοξενούμενους και στο 71′ ο Έρβις Βεσάι έφερο το παιχνίδι στα ίσια για το τελικό 1-1.

Αστροναύτης Γελάνθης – Θύελλα Νεοχωρίου
Στη Γελάνθη το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, η Θύελλα ήταν πιο απειλητική στο β’ ημίχρονο αλλά το τελικό 0-0 έμεινε έως το φινάλε και έδωσε από έναν βαθμό σε κάθε ομάδα.

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.
1. Α.Σ. Αργιθέας 37 14 12 1 1 45 14 31
2. Α.Ο. Άρνης 35 14 11 2 1 40 9 31
3. Φωστήρας 32 14 10 2 2 30 12 18
4. Ατρόμητος Πτελοπούλας 31 14 9 4 1 34 10 24
5. Α.Ε. Λαζαρίνας 29 14 9 2 3 36 16 20
6. Π.Α. Σοφάδων 27 14 8 4 2 37 7 30
7. Πανελλήνιος 19 14 6 1 7 36 36 0
8. Ορφέας 18 14 5 3 6 29 30 -1
9. Αίας Καρποχωρίου 17 14 5 2 7 32 34 -2
10. Αστροναύτης Γελάνθης 15 13 5 0 8 22 27 -5
11. Ελπίδες 15 14 4 3 7 19 32 -13
12. Α.Ο. Ζαϊμίου 14 14 4 2 8 19 31 -12
13. Θύελλα Νεοχωρίου 12 14 3 3 8 15 29 -14
14. Βαγγελίτσα Κουσιάντζα 6 14 1 3 10 10 36 -26
15. Απόλλων Αρτεσιανού 5 14 1 2 11 15 60 -45
16. Κρόνος 4 14 1 1 12 9 45 -36

 

Η επόμενη (15η) αγωνιστική (7/1):

Κρόνος – Ορφέας
Βαγγελίτσα Κουσιάντζα – Ατρόμητος Πτελοπούλας
Αστροναύτης Γελάνθης – Απόλλων Αρτεσιανού
Ακαδημία Ελπίδες – Ακαδημία Πανελλήνιος
ΑΟ Ζαϊμίου – ΠΑ Σοφάδων
Αίας Καρποχωρίου – ΑΕ Λαζαρίνας
ΑΟ Άρνης – Θύελλα Νεοχωρίου
Φωστήρας – ΑΣ Αργιθέας