Γ’ ΕΠΣΚ: Το «βιολί» τους οι πρωτοπόροι, το ντέρμπι στο Μελισσοχώρι (6η αγωνιστική)

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι της Γ’ ΕΠΣΚ, μετά την 6η αγωνιστική.

Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ από το Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Κρόνος

Ο Θεσσαλικός Γοργοβιτών έκανε το 6×6 κόντρα στον Κρόνο, ΑΟ Φράγκου και ΑΟ Μελισσοχωρίου επικράτησαν με το ίδιο σκορ του ΑΣ Βαγγελίτσα Κουσιάντζα και Αίαντα Καρποχωρίου, ενώ Θύελλα Νεοχωρίου και Ορφέας αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Κρόνος 5-0 (3-0 ημίχρονο)
Θύελλα Νεοχωρίου – Ορφέας 1-1 (0-0 ημίχρονο)
Απόλλων Αρτεσιανού – Άγιος Νέστωρ 3-0 α.α.
ΑΟ Ζαϊμίου – ΑΟ Μορφοβουνίου 3-0 α.α.
Αίας Καρποχωρίου – ΑΟ Μελισσοχωρίου 1-2 (0-1 ημίχρονο)
ΑΟ Φράγκου – Βαγγελίτσα Κουσιάντζα 2-1 (2-0 ημίχρονο)

Θεσσαλικός Γοργοβιτών – Κρόνος
6×6 για τον Θεσσαλικό που δε δυσκολεύτηκε κόντρα στον Κρόνο. Ήδη από το α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα 3-0 με δύο γκολ του Μπουτζιωρή και ένα του Πιπιρίγκα, ενώ στο β’ ημίχρονο, Νίκος Πέτρου και Βησσάρης Νταρακλίτσης διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

ΑΟ Φράγκου – Βαγγελίτσα Κουσιάντζα
Ο ΑΟ Φράγκου συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα, καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ στο 9′ με τον Παύλο Τσιγαρίδα και στο 40′ να «ζευγαρώσει» τα τέρματά του με τον Δημήτρη Βαρσάμη. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Διαμαντής με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Θύελλα Νεοχωρίου – Ορφέας
Ανοιχτό ματς στον Άγιο Γεώργιο, όπου μετά το 0-0 του α’ μέρους η Θύελλα προηγήθηκε με όμορφο σουτ του Αβράμπου και στο 72′ ο Αρης Παπαδάκος έφερε το ματς στα ίσα.

Αίας Καρποχωρίου – ΑΟ Μελισσοχωρίου
Ο ΑΟ Μελισσοχωρίου άνοιξε το σκορ στο 33′ με τον Γιαννακό για το 0-1 του α’ μέρους. Στο 55′ ο Μανώλης Ζαχαρής ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο τερματοφύλακας Διπλάρης (Μπαρέζι) αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι για τους γηπεδούχους, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Τελικά στο 75′ ο ΑΟΜ έκανε το 1-2 με τον Τσιούμα

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.