Γ’ ΕΠΣΚ: Νίκες για πρωτοπόρους και Βαγγελίτσα Κουσιάντζα! (7η αγωνιστική)

Από τη στιγμή που ο πρωτοπόρος Θεσσαλικός Γοργοβιτών ήταν σίγουρο ότι θα κάνει το 7×7, παίρνοντας το άκοπο τρίποντο κόντρα στον Άγιο Νέστορα, το ενδιαφέρον στράφηκε στα υπόλοιπα ματς της 7ης αγωνιστικής στη Γ’ ΕΠΣΚ.

Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ από το Βαγγελίτσα Κουσιάντζα – ΑΟ Ζαϊμίου

Εκεί, ο ΑΟ Φράγκου νίκησε τον Αίαντα Καρποχωρίου και παρέμεινε στο -3 από την κορυφή, ενώ ο Ορφέας πέρασε από τον Κρόνο και μείωσε την απόσταση από την τετράδα.

Ο ΑΟ Μελισσοχωρίου κέρδισε τον Απόλλωνα Αρτεσιανού και «έπιασε» στην 3η θέση τον ΑΟ Ζαϊμίου που ηττήθηκε από τη Βαγγελίτσα Κουσιάντζα στο καλύτερο, βάσει ανταγωνισμού και θεάματος, ματς της ημέρας.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Κρόνος – Ορφέας 1-3 (0-1 ημίχρονο)
Άγιος Νέστωρ – Θεσσαλικός Γοργοβιτών 0-3 α.α.
ΑΟ Μορφοβουνίου – Θύελλα Νεοχωρίου 0-3 α.α.
ΑΟ Μελισσοχωρίου – Απόλλων Αρτεσιανού 3-1 (0-1 ημίχρονο)
Βαγγελίτσα Κουσιάντζα – ΑΟ Ζαϊμίου 3-2 (2-1 ημίχρονο)
ΑΟ Φράγκου – Αίας Καρποχωρίου 3-0 (0-0 ημίχρονο)

Κρόνος – Ορφέας
Διπλό για τον Ορφέα στην έδρα του Κρόνου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Σάκη Ζευγαρά, ενώ ο Αρσενίου «ζευγάρωσε» τα τέρματα της ομάδας του. Ο Κρόνος μείωσε με τον Αργυρόπουλο για να έρθει το τελικό 1-3 από τον Καφαντάρη.

ΑΟ Μελισσοχωρίου – Απόλλων Αρτεσιανού
Με ανατροπή επικράτησε ο ΑΟΜ, αφού στο 26′ ο Φώτης Αδάμος με απευθείας φάουλ έβαλε μπροστά τον Απόλλωνα. Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Τσιούμα να απαντά με τον ίδιο τρόμο, την κεφαλιά του Μπουρντούβαλου και το τέρμα του Ρομανά στις καθυστερήσεις.

Βαγγελίτσα Κουσιάντζα – ΑΟ Ζαϊμίου
Το πιο χορταστικό και αμφίρροπο ματς έγινε στο βοηθητικό της Φαναρίου, εκεί όπου η Βαγγελίτσα Κουσιάντζα επικράτησε του ΑΟ Ζαϊμίου. Στο 29′ και 31′ οι Ντιλιάς και Διαμαντής έκαναν το 2-0 για τους γηπεδούχους, ενώ ο Σουφοπλάκος μείωσε σε 2-1 στο 40′ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στην επανάληψη, ο Γούλας ισοφάρισε σε 2-2 με απευθείας φάουλ στο 54′ με τον ΑΣ Βαγγελίτσα Κουσιάντζα να κάνει τελικά το 3-2 με τον Νταραρά στο 82′.

ΑΟ Φράγκου – Αίας Καρποχωρίου
Στο β’ ημίχρονο «ξεμπούκωσε» ο ΑΟ Φράγκου που με τέρματα των Άρη Καρασιώτα στο 50′ Στέλιου Πολύζου στο 55′ και Βύρωνα Σαββάλα στο  68′ έκανε το τελικό 3-0.