Γ’ ΕΠΣΚ: Επιστροφή στις νίκες για Γοργοβίτες, το ντέρμπι στον Ορφέα! (10η αγωνιστική)

Χέρι-χέρι συνέχισαν στην κορυφή Θεσσαλικός Γοργοβιτών και ΑΟ Φράγκου μετά και τη 10η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣΚ, έχοντας σημειώσει νίκες με το ίδιο σκορ (3-0) αλλά όχι με τον ίδιο τρόπο.

Στα άλλα ματς Ο ΑΟ Μελισσοχωρίου παρέμεινε στο -6 από την κορυφή, ανεβαίνοντας στην 3η θέση με την επικράτηση στο ντέρμπι κόντρα στον ΑΟ Ζαϊμίου και ο Ορφέας στην 4η θέση μετά το τρίποντο στο ντέρμπι με τον Αίαντα Καρποχωρίου.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

ΑΟ Μελισσοχωρίου – Κρόνος 4-3 (1-3 ημίχρονο)
ΑΟ Μορφοβουνίου – Βαγγελίτσα Κουσιάντζα 0-3 α.α.
Άγιος Νέστωρ – ΑΟ Φράγκου 0-3 α.α.
Ορφέας – Αίας Καρποχωρίου 3-2 (1-0 ημίχρονο)
Θεσσαλικός Γοργοβιτών – ΑΟ Ζαϊμίου 3-0 (1-0 ημίχρονο)
Θύελλα Νεοχωρίου – Απόλλων Αρτεσιανού 6-2 (2-2 ημίχρονο)

ΑΟ Μελισσοχωρίου – Κρόνος
Με «αγγλική» ανατροπή, ο ΑΟ Μελισσοχωρίου έκαμψε την αντίσταση του Κρόνου και πέρασε στην 3η θέση! Ο Κρόνος προηγήθηκε 0-1 με τον Καμινιώτη, ο-2 με τον Αργυρόπουλο και 1-3 με το δεύτερο γκολ του Αρυγρόπουλου στην αναμέτρηση, αφού ενδιάμεσα ο ΑΟΜ είχε μειώσει σε 1-2 με τον Γιαννακό. Στο β’ ημίχρονο είχαμε την ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους που με το δεύτερο γκολ του Γιαννακού και τέρματα των Τσιούμα και Μπουρντούβαλου έφτασαν στο 4-3 και στο -6 από την κορυφή!

Ορφέας – Αίας Καρποχωρίου
Ο Ορφέας προηγήθηκε με 1-0 στο ημίχρονο με εκτέλεση πέναλτι του Άρη Παπαδάκου. Το 2-0 το έκανε ο ίδιος παίχτης με τον ίδιο τρόπο για να μειώσει σε 2-1 ο Χρήστος Γούλας εκ μέρους του Αίαντα. Το 3-1 έγινε από τον Τσιούκα, ενώ η ομάδα  του Καρποχωρίου μείωσε εκ νέου με τον Γιάννη Καραγιάννη για το τελικό 3-2.

Θεσσαλικός Γοργοβιτών – ΑΟ Ζαϊμίου
Επιστροφή στις νίκες για τον Θεσσαλικό που με γκολ των Πέτρου, Πιπιρίγκα και Κυρίτση έφτασε στο 3-0 κόντρα στον ΑΟ Ζαϊμίου και διατηρήθηκε στην κορυφή, στην ισοβαθμία με τον ΑΟ Φράγκου.

Θύελλα Νεοχωρίου – Απόλλων Αρτεσιανού
«Ξέσπασε» στο β’ ημίχρονο η Θύελλα Νεοχωρίου, η οποία μετά το 2-2 του α’ 45λεπτου έφτασε στο εντυπωσιακό 6-2. Τα γκολ των νικητών σημείωσαν, δύο ο Μαρράς, δύο ο Μιχάλης Ζαρκαδούλας κι από ένα οι Καραχάλιος και Λέτσιος, ενώ για τον Απόλλωνα σκόραρε δύο φορές ο Αλασωνίτης.

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.