Karditsa Sportiva

Γ’ Εθνική, 12η αγωνιστική: Κορυφή για Απόλλωνα Λάρισας, συντριβή για Σεβαστή, νίκη-ανάσα το Ελευθεροχώρι

g' ethniki podosfairou logo



Με την 12η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της τρίτης τη τάξει κατηγορίας της χώρας.

Στον 1ο Όμιλο δεν άλλαξε τίποτα στην κορυφή με τους Απόλλωνα Καλαμαριάς, ΑΠΕ Λαγκαδά και Δόξα Δράμας να συνεχίζουν με νίκες.

Στον 2ο Όμιλο που έχει και Θεσσαλικό ενδιαφέρον, η κορυφή άλλαξε χέρια μετά την ήττα-συντριβή του Διαγόρα Σεβαστής από τον Καραϊσκάκη.

Την ήττα αυτή εκμεταλλεύτηκε ο Απόλλων Λάρισας των Θεοδοσιάδη και Σάββα και περνώντας με το ρευστό 0-1 από την έδρα της ουραγού Ιστιαίας ανέβηκε στην πρώτη θέση για πρώτη φορά φέτος.

Ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε εύκολα τον Εθνικό Φιλιππιάδας, ενώ ήττα-σοκ υπέστη η Νίκη Βόλου στο Ελευθεροχώρι από τους Μαύρους Αετούς που ανάσαναν βαθμολογικά. Δύο καλές ευκαιρίες να σκοράρει είχε ο Καρδιτσιώτης Γόρδιος.

Στον 3ο Όμιλο η πρωτοπόρος Παναχαϊκή διεύρυνε τη διαφορά της στο +5 από το δεύτερο Παναρκαδικό και στον 4ο Όμιλο ο τρίτος Εργοτέλης ήρθε ισόπαλος με τον Πανθηραϊκό. Ο πρώτος Ιωνικός παίζει αύριο με τον Ιάλυσο.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος

Δόξα Προσκυνητών-ΑΟ Καρδίας  1-2
Εορδαϊκος-Απόλλων Καλαμαριάς  1-7
Καμπανιακός-ΑΠΕ Λαγκαδά  0-3
Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης  1-0
Δόξα Δράμας-Αλμωπός Αριδαίας  3-0
ΦΑΣ Νάουσα-Μακεδονικός Φούφα  1-0
Καβάλα-ΑΕΠ Βατολάκκου  1-0
Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

Βαθμολογία

# Ομάδα Αγ. Βαθμοί Ν Ι Η Γκολ
1 Απόλλων Καλαμαριάς 12 27 10 0 2 29-9
2 ΑΠΕ Λαγκαδά 11 25 8 1 2 17-8
3 Δόξα Δράμας 11 24 7 3 1 26-9
4 Νέστος Χρυσούπολης 11 20 6 2 3 14-11
5 Ορφέας Ξάνθης 11 17 4 5 2 11-10
6 ΑΟ Καρδίας 12 15 3 6 3 12-15
7 Καβάλα 11 14 3 5 3 17-12
8 ΦΑΣ Νάουσα 11 14 3 5 3 11-11
9 Μακεδονικός Φούφα 11 14 4 2 5 11-12
10 Αλμωπός Αριδαίας 11 14 4 2 5 10-13
11 Καμπανιακός 11 13 4 1 6 13-17
12 Απόλλων Παραλιμνίου 11 10 2 4 5 9-10
13 Δόξα Προσκυνητών 11 8 2 2 7 8-19
14 Εορδαϊκός 12 7 1 4 7 13-28
15 ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου 11 5 1 2 8 3-20

2ος όμιλος

ΑΕ Ιστιαίας-Απόλλων Λάρισας  0-1
ΑΕ Καραϊσκάκης-Διαγόρας Σεβαστής  3-0
Αστέρας Πετρίτη-Τηλυκράτης  1-1
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου-Νίκη Βόλου  1-0
Θεσπρωτός-Πύδνα Κίτρους  0-2
Ολυμπιακός Βόλου-Εθνικός Φιλιππιάδας  3-0
Ρήγας Φεραίος-Αμβρακία Κωστακιών  4-2
Πιερικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  0-0

Βαθμολογία

# Ομάδα Αγ. Βαθμοί Ν Ι Η Γκολ
1 Απόλλων Λάρισας 12 30 10 0 2 27-10
2 Διαγόρας Σεβαστής 12 28 9 1 2 22-11
3 Ολυμπιακός Βόλου 12 27 8 3 1 21-6
4 Πύδνα Κίτρους 12 24 7 3 2 17-7
5 Νίκη Βόλου 12 23 7 2 3 17-9
6 ΑΕ Καραϊσκάκης 12 21 5 6 1 10-4
7 Τηλυκράτης 12 19 5 4 3 11-6
8 Ρήγας Φεραίος 12 17 5 2 5 21-21
9 Πιερικός 12 12 2 6 4 8-14
10 Εθνικός Φιλιππιάδας 12 12 2 6 4 7-15
11 Θεσπρωτός 12 9 2 3 7 11-17
12 Αστέρας Πετριτή 11 9 2 3 6 6-14
13 Μαύροι Αετοί 12 9 2 3 7 9-19
14 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 12 9 2 3 7 10-21
15 Αμβρακία Κωστακιών 12 7 2 1 9 9-20
16 ΑΕ Ιστιαίας 11 5 1 2 8 7-19

3ος όμιλος

Αιολικός-Τσικλητήρας  2-1
Παναρκαδικός-Αστέρας Αμαλιάδας  1-1
Παναργειακός-Αχαϊκή  0-1
ΑΕ Ερμιονίδας-ΑΟ Ζευγολατιού  2-0
Παναχαϊκή-ΑΟ Θήβα  1-0
ΑΟ Χαλκίς-Δόξα Μεγαλόπολης  2-2
ΠΑΟ Βάρδας-Φωστήρας  0-0
Ρεπό: ΑΟ Λουτράκι

Βαθμολογία

# Ομάδα Αγ. Βαθμοί Ν Ι Η Γκολ
1 Παναχαϊκή 11 28 9 1 1 18-2
2 Παναρκαδικός 12 23 6 5 1 11-4
3 ΑΕ Ερμιονίδας 11 21 6 3 2 13-7
4 Αιολικός 11 18 4 6 1 11-7
5 ΠΑΟ Βάρδας 11 18 5 3 3 10-6
6 Φωστήρας 11 17 4 5 2 12-5
7 ΑΟ Χαλκίς 11 15 3 6 2 11-9
8 Δόξα Μεγαλόπολης 11 14 3 5 3 14-16
9 Τσικλητήρας 12 14 3 5 4 12-10
10 Αστέρας Αμαλιάδας 11 14 4 2 6 10-19
11 ΑΟ Θήβα 12 12 2 6 3 10-13
12 ΑΟ Ζευγολατιού 11 8 2 2 7 4-13
13 Παναργειακός 11 7 2 1 8 4-12
14 ΑΟ Λουτράκι 11 7 2 1 8 6-15
15 Αχαϊκή 11 6 2 3 6 6-14

4ος όμιλος

ΑΕ Κηφισιά-Ερμής Ζωνιανών αναβλήθηκε
Ιωνικός-Ιάλυσος (12/12)
Πανθηραϊκός-Εργοτέλης  2-2
Άγιος Ιερόθεος-Θύελλα Ραφήνας  1-1
Ατσαλένιος-Ηλυσιακός αναβλήθηκε
Εθνικός-Προοδευτική  0-0
ΑΣ Ρόδος-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ  2-1
Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

Βαθμολογία

# Ομάδα Αγ. Βαθμοί Ν Ι Η Γκολ
1 Ιωνικός 11 25 7 4 0 21-6
2 Ερμής Ζωνιανών 11 22 6 4 1 14-9
3 Εργοτέλης 10 21 6 3 1 15-8
4 Άγιος Ιερόθεος 10 18 5 3 2 15-10
5 Ατσαλένιος 10 18 6 0 4 17-18
6 Εθνικός 12 16 4 4 3 11-10
7 Θύελλα Ραφήνας 11 13 3 4 4 17-18
8 Πανθηραϊκός 11 12 2 6 3 12-10
9 Προοδευτική 11 12 3 3 5 12-13
10 ΑΣ Ρόδου 11 12 3 3 5 17-22
11 Ιάλυσος 11 12 3 3 5 14-20
12 Ηλυσιακός 10 10 2 4 4 7-9
13 ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 11 9 2 3 6 6-13
14 ΑΕ Κηφισιάς 10 8 1 5 4 10-11
15 Τριγλία Ραφήνας 11 6 1 3 7 12-23
KarditsaSportiva τώρα και σε εφαρμογή στο κινητό σας

You must be logged in to post a comment Login