Β2 ΕΠΣΚ: Ισοπαλία στο Παλαιοκκλήσι, έχασε ευκαιρία πεντάδας η Νεφέλη! (24η αγωνιστική)

Με ισοπαλία έληξε το ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής στη Β2 ΕΠΣΚ ανάμεσα σε Ολυμπιακό Παλαιοκκλησίου και Αργεντινή.

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ του 1ου Ομίλου

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα σκόρερ του 2ου Ομίλου

Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ από το Νεφέλη – Εθνικός Καρδίτσας

Έτσι, οι Αργεντινοί πλησίασαν μεν τον Ήφαιστο στον έναν βαθμό αλλά η ομάδα του Ξυνονερίου έχει ένα ματς λιγότερο, αυτό που αναβλήθηκε λόγω πένθους με τον ουραγό ΑΟ Μορφοβουνίου.

Η Θύελλα πέρασε άνετα από το Πεδινό και μείωσε στο -2 από την 3η θέση, ενώ ο Αίας παρά το ρεπό του, διατηρήθηκε στην 5η θέση και τα πλέι-οφ, αφού ο Εθνικός πέρασε από το Καλλίθηρο και μείωσε στο -3 από το συγκρότημα της Μαραθέας και -1 από τη Νεφέλη.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι σε όλα τα ματς πριν τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου Καρδιτσιώτη πιλότου, Γιώργου Μπαλταδώρου

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

Πέμπτη 12 Απριλίου

Καραϊσκάκης Μαυρομματίου – Πλαστήρας 0-4 (0-3 ημίχρονο)

Κυριακή 15 Απριλίου

Νεφέλη Καλλιθήρου – Εθνικός Καρδίτσας 0-1 (0-0 ημίχρονο)
Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Αργεντινή Καρδίτσας 0-0
Καραϊσκάκης Πεδινού – Θύελλα Ριζοβουνίου 0-6 (0-4 ημίχρονο)
Ήφαιστος – Α.Ο.Μορφοβουνίου ΑΝΑΒΟΛΗ
Ατρόμητος Γεωργικού – Α.Ο.Μαγούλας 1-4 (1-0 ημίχρονο)
Ρεπό: Αίας Μαραθέας

Νεφέλη Καλλιθήρου – Εθνικός Καρδίτσας
Με χρυσό σκόρερ τον Θωμά Γεωργαντζά στο 88′ ο Εθνικός πέρασε από το Καλλίθηρο και μείωσε στο -3 από τον 5ο Αίαντα και στο -1 από την 6η Νεφέλη.

Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Αργεντινή Καρδίτσας
Στο Παλαιοκκλήσι, ο 3ος Ολυμπιακός ήθελε τη νίκη για να μειώσει στους 2 βαθμούς από την Αργεντινή και η 2η της βαθμολογίας ομάδα του Βαγγέλη Φαλιάγκα το τρίποντο για να προσπεράσει τον πρωτοπόρο Ήφαιστο. Το 0-0 απλά διατήρησε τη διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων και μείωσε την απόσταση της Αργεντινής από τον Ήφαιστο που έχει ένα ματς λιγότερο.

Ατρόμητος Γεωργικού – Α.Ο.Μαγούλας
Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε γκολ του Νίκου Τασιόπουλου. Ο ΑΟ Μαγούλας ήταν καταιγιστικός στην επανάληψη όπου έφτασε στην ανατροπή με σκορ 1-4, βρίσκοντας δίχτυα με τους Κώστα Παύλου, Βαγγέλη Μάγγο, Στέλιο Δημόπουλο και Γιώργο Ομέρι με πέναλτι, ενώ στο 1-2, ο Γιάννης Βρετός νικήθηκε ε σε εκτέλεση πέναλτι από  τον Φώτη Τασιόπουλο.

Καραϊσκάκης Πεδινού – Θύελλα Ριζοβουνίου
Τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος και δύο στην επανάληψη δημιούργησαν το ευρύ 0-6 για τη Θύελλα που πλησίασε στο -2 το Παλαιοκκλήσι, ξέφυγε στο +4 από τη Μαραθέα και «κλείδωσε» τα πλέι-οφ, αφού είναι στο +6 από τη Νεφέλη! Το αξιοσημείωτο είναι ότι η ομάδα του Ριζοβουνίου είχε έξι διαφορετικούς σκόρερ σήμερα, με τα γκολ να επιτυγχάνονται από τους Παπαδόπουλο, Καμινιώτη, Σαλίκο, Μητσιάκη, Παπαθεοχάρη και Κώστα Παλαμιώτη.

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.