Β1 ΕΠΣΚ: 9×9 σε ματς με…9 τέρματα για τον Ερμή Μαυραχάδων! (9η αγωνιστική)

Φουλ του…εννέα στους Μαυραχάδες, σε ματς που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής στη Β1 ΕΠΣΚ.

Ο Ερμής υποδέχτηκε τον Ηρακλή Παλαμά και επικράτησε με 5-4 σε ένα ματς που σημειώθηκαν συνολικά εννέα γκολ και η ομάδα των Μαυραχάδων έκανε το 9×9 στο φετινό πρωτάθλημα!

Μάλιστα, εάν το ματς γινόταν την καθιερωμένη ημέρα αγώνα (Κυριακή), τότε το ημερολόγιο θα έδειχνε…9 Δεκεμβρίου!

Όλα αυτά στα σημειολογικά της ημέρας, καθώς στα αγωνιστικά, ο Ερμής προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο χάρη σε τέρματα του Ασλάνογλου στο 13′ και Τσουπαρέλου στο 27′. Με την έναρξη του β’ μέρους ο Θανάσης Κοντοβάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ακολούθησε εντυπωσιακό comeback του Ηρακλή Παλαμά που παρά τις απουσίες βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει σε 3-3 με τους Νασιάκο, Αργυρίου και Τσιανάβα.

Ο Ερμής «απάντησε» με δύο γκολ, ένα του Θανάση Κοντοβά και το 2ο προσωπικό του Τσουπαρέλου για το 5-3, ενώ το τελικό 5-3 διαμόρφωσε στο φινάλε ο Παπαγιαννακόπουλος.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου

Ερμής Μαυραχάδων – Ηρακλής Παλαμά 5-4 (2-0 ημίχρονο)

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου

Άρης Αγίας Παρασκευής – ΑΟ Νέου Μοναστηρίου
Ατρόμητος Πτελοπούλας – Νίκη Κέδρου
Ερμής Μαυραχάδων – Ηρακλής Παλαμά
Ενιπέας Ιτέας – ΑΟ Κυψέλη
ΑΟ Άρνης – ΠΑ Σοφάδων
Πανελλήνιος – Αστήρ Βλοχού
Ρεπό: ΑΕ Μενελαΐδας

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.
1. Ερμής Μαυραχάδων 27 9 9 0 0 33 11 +22
2. ΑΟ Νέου Μοναστηρίου 16 8 5 1 2 23 9 +14
3. Νίκη Κέδρου 13 7 4 1 2 16 12 +4
4. Ηρακλής Παλαμά 13 9 4 1 4 16 15 +1
5. Αστήρ Βλοχού 12 7 4 0 3 14 8 +6
6. Π.Α. Σοφάδων 11 7 3 2 2 10 7 +3
7. Άρης Αγ. Παρασκευής 11 8 3 2 3 15 16 -1
8. Ατρόμητος Πτελοπούλας 10 7 3 1 3 13 14 -1
9. Πανελλήνιος 10 7 3 1 3 14 16 -2
10. Ενιπέας Ιτέας 8 7 2 2 3 9 10 -1
11. ΑΟ Άρνης 5 7 1 2 4 9 16 -7
12. ΑΕ Μενελαΐδας 4 8 1 1 6 5 24 -19
13. ΑΟ Κυψέλης 0 7 0 0 7 6 25 -19

 

Η επόμενη (10η αγωνιστική (16/12):

Ατρόμητος Πτελοπούλας – Άρης Αγίας Παρασκευής
ΑΟ Νέου Μοναστηρίου – Ερμής Μαυραχάδων
Νίκη Κέδρου – Ενιπέας Ιτέας
ΑΟ Κυψέλη – ΑΟ Άρνης
ΑΕ Μενελαΐδας – Αστήρ Βλοχού
ΠΑ Σοφάδων – Πανελλήνιος
Ρεπό: Ηρακλής Παλαμά