Β1 ΕΠΣΚ: Διπλά για ΑΟΝΜ, Νίκη Κέδρου, ΠΑ Σοφάδων Αστέρα Βλοχού! (9η αγωνιστική)

Με τον Ερμή να έχει κάνει το 9×9 από χθες (8/12) οι υπόλοιπο της 5άδας συνέχισαν όλοι με νίκες εκτός έδρας στην 9η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΚ.

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ του 2ου Ομίλου

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα σκόρερ

Ο μοναδικός «άσσος» σημειώθηκε στην Ιτέα, όπου ο Ενιπέας κατάφερε να καταβάλλει την αντίσταση της Κυψέλης με σκορ 1-0.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου

Ερμής Μαυραχάδων – Ηρακλής Παλαμά 5-4 (2-0 ημίχρονο)

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου

Άρης Αγ. Παρασκευής – ΑΟ Νέου Μοναστηρίου 0-5 (0-3 ημίχρονο)
Ατρόμητος Πτελοπούλας – Νίκη Κέδρου 0-1 (0-1 ημίχρονο)
Ενιπέας Ιτέας – ΑΟ Κυψέλης 1-0 (0-0 ημίχρονο)
Α.Ο. Άρνης – ΠΑ Σοφάδων 1-2 (1-1 ημίχρονο)
Πανελλήνιος – Αστήρ Βλοχού 0-2 (0-1 ημίχρονο)
Ρεπό: ΑΕ Μενελαΐδας

Ατρόμητος Πτελοπούλας – Νίκη Κέδρου
Ο Βαγγέλης Τσίρης στο 29′ έδωσε με το τέρμα του το τρίποντο στη Νίκη Κέδρου που ανέβηκε στην 3η θέση.

Ενιπέας Ιτέας – ΑΟ Κυψέλης
Στο 76′ «λυτρώθηκε» με τον Τάκη Νταντάλια ο Ενιπέας Ιτέας, επικρατώντας με 1-0 του ΑΟ Κυψέλης. Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι είχαν και δύο προσπάθειες στο δοκάρι με τους Ζούρτο και Νταντάλια.

Α.Ο. Άρνης – ΠΑ Σοφάδων
Με ανατροπή πέρασε από τη Ματαράγκα η ΠΑ Σοφάδων. Ο ΑΟ Άρνης προηγήθηκε με τον Γιώργο Τσιανάβα, για να ισοφαρίσει η ΠΑΣ μ τον Μουσάκου, κάνοντας το 1-1 του ημιχρόνου. Στο β’ ημίχρονο ο Ζουρνατζόγλου σημείωσε το γκολ της ανατροπής για τους φιλοξενούμενους διαμορφώνοντας το 1-2.

Άρης Αγ. Παρασκευής – ΑΟ Νέου Μοναστηρίου
Ο ΑΟ Νέου Μοναστηρίου πέρασε εντυπωσιακά από την Αγία Παρασκευή. Στο α’ μέρος τα δύο γκολ του Δελημπούρα και ένα του Λιάπη έκαναν το σκορ 0-3, ενώ στο β’ ημίχρονο οι Λύτρας και Βαΐτσης ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο τελικό 0-5.

Πανελλήνιος – Αστήρ Βλοχού
Ο Άρμεν Τοροσιάν ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης αφού σκόραρε και τα δύο γκολ της νίκης για τον Αστέρα στο 27′ και το 80ό λεπτό.