Α1 ΕΠΣΚ: Σεφτέ στο 93′ με Μπακαρό η Ελπίδα Αγ. Γεωργίου! (4η αγωνιστική)

Με νίκη της Ελπίδας Αγ. Γεωργίου επί του Αετού Αγ. Θεοδώρου έπεσε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής στην Α1 ΕΠΣΚ.

Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση

Οι γηπεδούχοι, με αυτό το αποτέλεσμα πήραν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν την πρώτη τους ήττα μετρώντας πλέον μία νίκη, δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

Το 0-0 μπορεί να μην απέφερε γκολ για κάποια από τις δύο ομάδες έως τα 90 λεπτά, όμως φάσεις εκδηλώθηκαν μπροστά στα καρέ και μάλιστα στο παιχνίδι σημειώθηκαν και τέσσερα δοκάρια, δύο για τους «Πράσινους» και ισάριθμα για τους «Κιτρινόμαυρους».

Στο 23′ ο Κωτσής εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, σχεδόν από το σημείο του κόρνερ με την μπάλα να καταλήγει στη δεξιά συμβολή των δοκών του Τσιμουράκου.

Στο 36′ ο Μπαντάς σημάδεψε το δοκάρι του Κατσούγια, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Σάκη Σώκλα.

Στην επανάληψη, ο Αετός πίεσε και στο 72′ είχε νέα προσπάθεια στο δοκάρι, χάρη σε εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Μπάτσα.

Στο 81′ η Ελπίδα είχε με τη σειρά της ευκαιρία να κάνει το 1-0, αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Τσαλαμέγκας, κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 93′, στην τελευταία φάση του αγώνα, ο νεοεισελθών Μπακαρός πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Τσιμουράκου σε σουτ του Τσαλαμένγκα και από κοντά «λύτρωσε» τους γηπεδούχους για το τελικό 1-0.