Α1 ΕΠΣΚ πλέι-άουτ: Όλα μηδέν σε Ρούσσο, Αγία Παρασκευή! (2η αγωνιστική)

«Λευκές» ισοπαλίες επιφύλασσε η 2η αγωνιστική των πλέι-άουτ στην Α1 ΕΠΣΚ, χωρίς καμία ομάδα να μπορεί να επιβάλει πλήρως το ρυθμό της και να φτάσει σε επικράτηση, όπως αποτυπώνουν και τα τελικά σκορ.

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ των πλέι-οφ

Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ από το ΑΠΟΚ – Προδρομιακός

Ο Άρης έμεινε στο 0-0 με τον Αετό Αγ. Θεοδώρου σε ένα ματς με λιγοστές φάσεις που οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με μεγαλύτερη αποφασιστικότητα, ενώ οι φιλοξενούμενοι έδειχναν περισσότερο ότι ήθελαν να διαφυλάξουν το αποτέλεσμα που θα τους προσέθετε έναν ακόμη βαθμό για να φτάσουν πιο κοντά στην πρόωρη παραμονή.

Πανομοιότυπο το ματς και στο Ρούσσο, με τον Προδρομιακό, όμως να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, να προσπαθεί να απειλήσει με τους Χάρμπα και Κατσάρα στο 1ο ημίχρονο αλλά να μην παραβιάζει την εστία της ΑΠΟΚ, η οποία είχε πολύ καλύτερη αμυντική συμπεριφορά σε σύγκριση με το ματς της πρεμιέρας, κράτησε το μηδέν και κατέκτησε τον 1ο της βαθμό στη διαδικασία.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι σε όλα τα ματς πριν τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου Καρδιτσιώτη πιλότου, Γιώργου Μπαλταδώρου