Α1 ΕΠΣΚ: Διπλό του Ολυμπιακού Παλ/σίου στον Άγιο Γεώργιο! (2η αγωνιστική)

Με πλούσιο σκορ άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στην Α1 ΕΠΣΚ.

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα των σκόρερ

Δείτε ΕΔΩ  φωτορεπορτάζ της αναμέτρησης

Εκτάκτως σήμερα (28/9) πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση της Ελπίδας Αγ. Γεωργίου με τον Ολυμπιακό Παλαιοκκλησίου λόγω κωλύματος των γηπεδούχων με το τελικό 2-3 να δίνει την πρώτη νίκη στους φιλοξενούμενους και να αφήνει τους «Πράσινους» χωρίς βαθμό μετά από δύο αγώνες.

Στην αναμέτρηση κυριάρχησαν οι επιθέσεις, με τον Ολυμπιακό να μπαίνει πιο δυνατά στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο, έχοντας  στο 9′ δοκάρι σε σουτ του Κούρκουλά που κόντραρε στο πόδι του Τσαλαμένγκα.

Στο 13′ ο ίδιος παίχτης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, εκμεταλλευόμενος το λάθος του τερματοφύλακα Οικονόμου και με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 31′ η Ελπίδα που ισορρόπησε στη συνέχεια, έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον νεαρό Γιώργο Γραββάνη, ωστόσο στο 37′ ο Ολυμπιακός με τέρμα του Κώστα Πλατογιάννη ξαναμπήκε σε θέση οδηγού για το 1-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το ματς εξακολουθούσε να είναι ανοιχτό και ο Γιώργος Γραββάνης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 63′ ισοφάρισε σε 2-2 για την Ελπίδα.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Χρ. Κούρκουλας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα της Ίβανα Ζντράβκοβιτς.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου

Ελπίδα Αγ. Γεωργίου – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου 2-3 (1-2 ημίχρονο)

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

ΑΕ Μουζακίου – Προδρομιακός
ΑΟ Φύλλου – Μαυραϊκή
Αργεντινή Καρδίτσας – Αετός Καλλιφωνίου
Θεσσαλικός Ματαράγκας – Άρης Φίλιας
Αίας Μαραθέας – Άρης Καρδίτσας
Αστέρας Δασοχωρίου – ΑΕ Καρποχωρίου
Ήφαιστος – Αετός Αγ. Θεοδώρου

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ Άμ. Διάφ Εντός Έδρας Εκτός έδρας  

 

Ν. Ι. Η. Επίθ Άμυν Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν  Φόρμα
1. Μαυραϊκή 3 1 1 0 0 3 1 +2 1 0 0 3 1 0 0 0 0 0
2. ΑΕ Μουζακίου 3 1 1 0 0 2 0 +2 1 0 0 2 0 0 0 0 0 0
3. Προδρομιακός 3 1 1 0 0 2 1 +1 1 0 0 2 1 0 0 0 0 0
4 Αίας Μαραθέας 3 1 1 0 0 1 0 +1 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0
5. Άρης Καρδίτσας 3 1 1 0 0 1 0 +1 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0
6. Αστέρας Δασοχωρίου 3 1 1 0 0 2 1 +1 0 0 0 0 0 1 0 0 2 1
7. Ολυμπιακός Παλ/σίου 3 2 1 0 1 3 3 0 0 0 1 0 1 1 0 0 3 2 Ν-Η
8. Αετός Αγίου Θεοδώρου 1 1 0 1 0 1 1 0 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0
9. ΑΕ Καρποχωρίου 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 1
10. Αετός Καλλιφωνίου 1 1 0 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
11. Θεσσαλικός Ματαράγκας 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0
12. Άρης Φίλιας 0 1 0 0 1 1 2 -1 0 0 1 1 2 0 0 0 0 0
13. Ήφαιστος 0 1 0 0 0 0 1 -1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
14. ΑΟ Φύλλου 0 1 0 0 1 1 2 -1 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2
15. Αργεντινή Καρδίτσας 0 1 0 0 1 0 2 -2 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2
16. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου 0 2 0 0 2 3 6 -3 0 0 1 2 3 0 0 1 1 3

Η επόμενη (2η) αγωνιστική (6/10):

ΑΕ Μουζακίου – Προδρομιακός
ΑΟ Φύλλου – Μαυραϊκή
Αργεντινή Καρδίτσας – Αετός Καλλιφωνίου
Ελπίδα Αγ. Γεωργίου – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου
Θεσσαλικός Ματαράγκας – Άρης Φίλιας
Αίας Μαραθέας – Άρης Καρδίτσας
Αστέρας Δασοχωρίου – ΑΕ Καρποχωρίου
Ήφαιστος – Αετός Αγ. Θεοδώρου