Α’ ΕΠΣΚ: Σεφτέ με ανατροπή επί του Σώκρατες για ΑΟ Αγναντερού! (2η αγωνιστική)

Ο ΑΟ Αγναντερού ήταν ο νικητής στο ματς που έριξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΚ.

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα των σκόρερ στην Α’ ΕΠΣΚ

Οι Βυσσινί επικράτησαν με 3-1 του Σώκρατες, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ και πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο νέο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το φινάλε, με τον Σώκρατες να προηγείται στο 6′ με τον Γεωργαντζά, για να ισοφαρίσει στο 26′ ο Κακαΐτσας. Η συνέχεια βρήκε τον ΑΟ Αγναντερού να μένει με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Κώστα Απάλλα.

Στο β’ ημίχρονο, οι αριθμητικές ισορροπίες επανήλθαν όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γεωργαντζάς για τους φιλοξενούμενους.

Τελικά, οι παίχτες του Φώτη Στάμου έφτασαν σε δύο ακόμη γκολ με τον Βάιο Μίχο στο 90′ και τον Παπαευθυμίου στο 92′.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Ατρόμητος Παλαμά – ΑΕ Καππαδοκικού 4-0 (1-0 ημίχρονο)
Δόξα Μητρόπολης – ΑΟ Μυρίνης 1-0 (0-0 ημίχρονο)
Διγενής Αρτεσιανού – Αστέρας 0-5 (0-2 ημίχρονο)
Ταυρωπός – Πάμισσος Καλογραιανών 3-0 (3-0 ημίχρονο)
ΑΟΚ – Νέα Νίκη Καμινάδων 2-0 (1-0 ημίχρονο)
Ηρακλής Σοφάδων – ΑΕ Λεονταρίου 4-0 (1-0 ημίχρονο)
ΑΟ Κρανέας – Παλαμαϊκή 2-1 (1-0 ημίχρονο)

Δείτε ΕΔΩ τα ρεπορτάζ των αγώνων

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

ΑΟ Αγαντερού – Σώκρατες 3-1 (1-1 ημίχρονο)

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν Διάφ.
1. Ηρακλής Σοφάδων 6 2 2 0 0 7 0 +7
2. Αστέρας 6 2 2 0 0 7 1 +6
3. ΑΟ Κρανέας 6 2 2 0 0 7 2 +5
4. Ταυρωπός 6 2 2 0 0 6 2 +4
5. Ατρόμητος Παλαμά 4 2 1 1 0 4 0 +4
6. ΑΟ Αγναντερού 4 2 1 1 0 3 1 +2
7. Δόξα Μητρόπολης 4 2 1 1 0 1 0 +1
8. ΑΟ Καρδίτσα 3 2 1 0 1 3 2 +1
9. ΑΕ Λεονταρίου 3 2 1 0 1 2 5 -3
10. ΑΕ Καππαδοκικού 3 2 1 0 1 4 7 -3
11. Σώκρατες 1 2 0 1 1 1 3 -2
12. ΑΟ Μυρίνης 0 2 0 0 2 2 4 -2
13. Παλαμαϊκή 0 2 0 0 2 2 4 -2
14. Πάμισσος Καλογραιανών 0 2 0 0 2 0 6 -6
15. Διγενής Αρτεσιανού 0 2 0 0 2 3 9 -6
16. Νέα Νίκη Καμινάδων 0 2 0 0 2 1 7 -6

 

Η επόμενη (3η) αγωνιστική (6/10):

Σώκρατες – ΑΕ Καππαδοκικού
ΑΟ Μυρίνης – ΑΟ Αγαντερού
Αστέρας – Ατρόμητος Παλαμά
Πάμισσος Καλογραιανών – Δόξα Μητρόπολης
Νέα Νίκη Καμινάδων – Διγενής Αρτεσιανού
ΑΕ Λεονταρίου – Ταυρωπός
Παλαμαϊκή – ΑΟΚ
Ηρακλής Σοφάδων – ΑΟ Κρανέας