Α’ ΕΠΣΚ: Μεγάλη νίκη του Σώκρατες στο ντέρμπι με τον Ηρακλή Σοφάδων! (11η αγωνιστική)

Σε ένα δυναμικό ματς με λιγοστές φάσεις, ο Σώκρατες επικράτησε του Ηρακλή Σοφάδων με 1-0 και υποχρέωσε τους πρωτοπόρους «Ροπαλοφόρους» στην πρώτη τους φετινή ήττα.

Δείτε ΕΔΩ τον πίνακα των σκόρερ


Δείτε ΕΔΩ φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση


Η ομάδα του Βιολογικού με τον Στέλιο Παπαευαγγέλου να σκοράρει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 86′ ανέβηκε μόνη δεύτερη και μόλις έναν βαθμό πίσω από το σημερινό της (1/12) αντίπαλο, τον οποίο υποχρέωσε στη δεύτερή του ήττα.

Αυτή ήταν η έβδομη νίκη για την ομάδα του Γιάννη Ποντίκα που παραμένει αήττητη για ένατο σερί παιχνίδι!

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου

ΑΟΚ – ΑΟ Κρανέας 2-0 (1-0 ημίχρονο)
Ταυρωπός – Παλαμαϊκή 3-0 (0-0 ημίχρονο)
Διγενής Αρτεσιανού – ΑΕ Λεoνταρίου 2-0 (1-0 ημίχρονο)
Δόξα Μητρόπολης – Νέα Νίκη Καμινάδων 4-1 (2-0 ημίχρονο)
Ατρόμητoς Παλαμά – Πάμισσος Καλογραιανών 2-0 (0-0 ημίχρονο)
ΑΟ Αγναντερού – Αστέρας 1-0 (0-0 ημίχρονο)
ΑΕ Καππαδοκικού – ΑΟ Μυρίνης 0-0

Δείτε ΕΔΩ τα ρεπορτάζ των αγώνων του Σαββάτου

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου

Σώκρατες – Ηρακλής Σοφάδων 1-0 (0-0 ημίχρονο)

Η βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.
1. Ηρακλής Σοφάδων 25 11 8 1 2 25 3 +22
2. Σώκρατες 24 11 7 3 1 22 10 +12
3. ΑΟΚ 23 11 7 2 2 17 6 +11
4. Ταυρωπός 23 11 7 2 2 19 9 +10
5. Δόξα Μητρόπολης 22 11 6 4 1 24 5 +19
6. Ατρόμητος Παλαμά 22 11 6 4 1 17 4 +13
7. Αστέρας 21 11 6 3 2 22 6 +16
8. ΑΟ Αγναντερού 20 11 6 2 3 21 13 +8
9. ΑΟ Κρανέας 19 11 6 1 4 14 17 -3
10. ΑΟ Μυρίνης 12 11 3 3 5 12 13 -1
11. Διγενής Αρτεσιανού 11 11 3 2 6 9 26 -17
12. ΑΕ Καππαδοκικού 8 11 2 2 7 11 26 -15
13. Πάμισσος Καλογραιανών 6 11 1 3 7 7 20 -13
14. Νέα Νίκη Καμινάδων 5 11 1 2 8 10 30 -20
15. ΑΕ Λεονταρίου 4 11 1 1 9 11 32 -21
16. Παλαμαϊκή 1 11 0 1 10 8 29 -21

 

Η επόμενη (12η) αγωνιστική (8/12):

ΑΟΚ – Σώκρατες
Ηρακλής Σοφάδων – Ταυρωπός
ΑΟ Κρανέας – Διγενής Αρτεσιανού
Παλαμαϊκή – Δόξα Μητρόπολης
ΑΕ Λεονταρίου – Ατρόμητoς Παλαμά
Νέα Νίκη Καμινάδων – ΑΟ Αγναντερού
Πάμισσος Καλογραιανών – ΑΕ Καππαδοκικού
Αστέρας – ΑΟ Μυρίνης