ΑΣ Καρδίτσας: «Τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο – δίκαιο παράπονο για την ευκαιρία που μας στέρησαν»

Στα μάτια κοίταξε ο ΑΣ Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ τον ισχυρό και με ασύλληπτο -για τα δεδομένα της Α2- μπάτζετ Ιωνικό Νικαίας, όμως στο φινάλε δεν κατάφερε να πάρει μία υπερβατική νίκη.

Η ομάδα της Καρδίτσας εξέδωσε ευχαριστήρια ανακοίνωση προς τον κόσμο που ήταν συγκλονιστικός στη συμπαράστασή του, αλλά και να μείνει με την πικρία κάποιων διαιτητικών αποφάσεων, δικαίως όπως αναφέρει:

«O Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ κοίταξε στα μάτια τον πρωτοπόρο της Α2 Εθνικής και μεγάλο φαβορί για το πρωτάθλημα, Ιωνικό Νίκαιας, όμως ηττήθηκε τελικά με 79-88.

Μετά το κακό πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο ο Α.Σ.Κ. βρέθηκε πίσω στο σκορ με 15-29, βρήκε λύσεις σε άμυνα και επίθεση, μείωσε σε 37-43 στο ημίχρονο και ολοκληρώνοντας την ανατροπή, πέρασε μπροστά με 59-57 στο 28′.

Στην τελευταία περίοδο, το παιχνίδι εξελίχθηκε σε θρίλερ, με το προβάδισμα να εναλλάσσεται και στην τελική ευθεία, η ευστοχία των φιλοξενούμενων αλλά και ανάποδα σφυρίγματα καθόρισαν το αποτέλεσμα.

Ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα μας, ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο κι ένα δίκαιο παράπονο για την ευκαιρία που μας στέρησαν.