Αποχαιρέτησαν το κοινό τους με ήττα από τους Ικάρους Σερρών οι Τιτάνες

Η τελευταία εμφάνιση για φέτος στον Παλαμά δε συνδυάστηκε με νίκη για τους Τιτάνες, οι οποίοι γνώρισαν την ήττα από τους Ικάρους Σερρών.

Η ομάδα του Δημήτρη Αρχοντούλη ηττήθηκε με 75-102 για την 29η και προτελευταία αγωνιστική, έχοντας απέναντί της ένα πολύ ισχυρό σύνολο, το οποίο διεκδίκησε μέχρι τέλους την άνοδό του στην Α2.

Από το πρώτο δεκάλεπτο πιστοποιήθηκε η διαφορά δυναμικότητας αλλά και το βαθμολογικό κίνητρο που υπήρχε για τον έναν από  τους δύο αντιπάλους, αφού οι Ίκαροι με χαρακτηριστική άνεση έβρισκαν το δρόμο προς το καλάθι, ολοκληρώνοντας την περίοδο με 37 πόντους.

Οι Τιτάνες βελτίωσαν την άμυνά τους στη δεύτερη περίοδο, κατάφεραν να σκοράρουν από την περιφέρεια με του Γεωργαντζά, Μακρή αλλά και τον Μανδαλάκη σε ντράιβ για το 40-59 του ημιχρόνου.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι Ίκαροι ανέπτυξαν ξανά διαφορά έχοντας έξι παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων για το 57-83 στο 30′ και το τελικό 75-102.

Έτσι η ομάδα του Στέργιου Ποργιόπουλου θέλει νίκη στο ντέρμπι κορυφής με γειτονικό ενδιαφέρον κόντρα  στην Καβάλα για να ανέλθουν στην Α2.

Τα δεκάλεπτα: 17-37, 40-59, 57-83, 75-102

Τιτάνες Παλαμά (Δ. Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 2, Γεωργαντζάς 23 (3), Μακρής 11 (2), Μούμογλου 10, Μανδαλάκης 24, Αποστολάκης 5, Κατσαδούρος, Γ. Τσιμούρτος, Τσούμας, Αρχοντούλης.

Ίκαροι Σερρών (Στ. Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 17 (2), Σιδερίδης 12 (2), Γεωργιανός 13 (3), Τράκας 2, Γκάτζιας 16 (2), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας 5, Κεμανετζής 5 (1), Θολιώτης 5 (1), Πιπιλιός, Κακιούζης 14.