Νίκες των πρωτοπόρων,εντυπωσιακά σκορ σε Γεωργικό και Μαυρομμάτι

Αποτελέσματα αγώνων 12ης αγωνιστικής Α1′ ΕΠΣΚ:

ΑΟ Φύλλου – ΑΟ Ασπίδα  4-0

ΑΟ Ελπίδα – ΑΕ Μουζακίου  2-4

ΑΕ Καρποχωρίου – ΑΟ Δόξα Μάρκου  3-1

ΑΣ Νέα Νίκη Καμινάδων – ΑΟ Δόξα Μητρόπολης  1-0

ΑΣ Ήφαιστος – ΑΕ Δαφνοσπηλιά  2-1

ΑΣ Ατρόμητος Γεωργικού – ΑΟ Σώκρατες  3-3

ΑΣΜ Καραϊσκάκης – ΑΕΟ Δόξα Μασχολουρίου  3-3

ΕΔΩ μπορείτε να δείτε το live που έκανε το karditsaportiva.gr  για κάτι παραπάνω από 2 ώρες!

Aναλυτικό ρεπορτάζ

Δεν αντιμετώπισε προβλήματα το πρωτοπόρο Μουζάκι στον Αγ.Γεώργιο απέναντι στην Ελπίδα.Χατ τρικ πέτυχε ο Τσουλούφας και ο Κοντέλι το 4ο γκολ του Μουζακίου, ενώ για την Ελπίδα σκόραρε ο Τσαντούλας και το δεύτερο ήταν αυτογκόλ.

Στις Καμινάδες η Νέα Νίκη κατέβαλλε την αντίσταση της Μητρόπολης χάρη σε τέρμα του Βενέτη ύστερα από σέντρα του Κωστέλλου.

Το ντέρμπι στο Καρποχώρι ανέδειξε νικητή την τοπική ομάδα με τη Δόξα Μάρκου να χάνει με 3-1.Με 3-0 προηγήθηκε το Καρποχώρι χάρη σε τέρματα των Ζάγγου, Κουτρούλια.Το μόνο που κατάφερε η Δόξα ήταν να μειώσει στο σκορ στο τέλος.

Εύκολο απόγευμα για το Φύλλο απέναντι στην Ασπίδα.Τελικό σκορ 4-0(2-0 σκορ ημιχρόνου)

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Ήφαιστος με 2-1 με αντίπαλο τη Δάφνη.Το γκολ της νίκης ήρθε στο 77 από τον Οικονόμου.

Στο Μαυρομμάτι ο Καραϊσκάκης ήρθε ισόπαλος(3-3) με το Μασχολούρι σ’ένα εντυπωσιακό παιχνίδι.Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 1-0!

Τέλος στο Γεωργικό διεξήχθη το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και το Σώκρατες,παιχνίδι με πολλές κόκκινες.Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στο ημίχρονο 0-2 με τέρματα των Μαγαλιού(πέναλτι) και Φιλίππου.Το Γεωργικό γύρισε το εις βάρος του σκορ με τέρματα των Ρόβα(2 πέναλτι) και Τσιπρά.Ο Σώκρατες ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Γκατζή.

Προδρομιακός και Νεφέλη θα αγωνιστούν σε νέα ημερομηνία που θα οριστεί από τη διοργανώτρια λόγω του συμβάντος που αναφέραμε χτες εδώ .

Η βαθμολογία σε 12 αγώνες:

Α.Ε. ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ

30

Α.Σ. ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΚΑΜΙΝΑΔΩΝ

24

Α.Ε. ΚΑΡΠΟΧΩΡΙΟΥ

23

Α.Ο. ΔΟΞΑ ΜΑΡΚΟΥ

21

Α.Ο. ΦΥΛΛΟΥ

20

Α.Ο. ΣΩΚΡΑΤΕΣ

19

Α.Ο. ΔΟΞΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ

17

Α.Ε.Ο. ΔΟΞΑ ΜΑΣΧΟΛΟΥΡΙΟΥ

17

Α.Ο. ΕΛΠΙΔΑ

17

ΑΣΜ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ

15

Α.Ο. ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΚΟΣ

14

Α.Ο. ΑΣΠΙΔΑ

11

Α.Σ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΟΥ

10

Α.Σ. ΝΕΦΕΛΗ ΚΑΛΛΙΘΗΡΟΥ

9

Α.Ε. ΔΑΦΝΟΣΠΗΛΙΑ Η ΔΑΦΝΗ

8

Α.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ

6

Πρόγραμμα επόμενης αγωνιστικής(13ης) :

Α.Ο. Aσπίδα – Α.Ε. Μουζακίου

Α.Ε. Δάφνη – Α.Ε. Kαρποχωρίου

Δόξα Mάρκου – Α.Ο. Φύλλου

Δόξα Mητρόπολης – Α.Ο. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου

Α.Σ. Σώκρατες – Ν. Νίκη Καμινάδων

Α.Σ.Μ. Καραϊσκάκης- Α.Ο. Προδρομιακός

Α.Σ. Νεφέλη Καλλ. – Α.Σ. Ήφαιστος

Δόξα Mασχολουρίου – Ατρόμητος Γεωργικού