Αντίο στο 2018 με νίκη στο ντέρμπι επί του Εθνικού για τον ΑΟ Μαγούλας

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Α.Ο.Μαγούλας βγήκε νικητής αφού επικράτησε του αξιόμαχου Εθνικού με σκορ 4-2.

Οι Πράσινοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν μέσα στο πρώτο εικοσάλεπτο να προηγηθούν με τρία μηδέν και χωρίς να αφήσουν τους φιλοξενούμενος να αντιδράσουν. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Παλάντζας και Βρετός (x2) με τον ίδιο τρόπο, με κεφαλιές, ύστερα από ωραίες εκτελέσεις στημένων φάσεων του Βαγγέλη Μάγγου. Οι παίκτες της Μαγούλας είχαν και άλλες ευκαιρίες να αυξήσουν τον δείκτη του Σκορ, αλλά δεν κατάφεραν να τα μετουσιώσουν σε γκολ. Έτσι τελείωσε το πρώτο 45λεπτο.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έκαναν το 4-0 ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βακουφτσή και ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα του Εθνικού ο επερχόμενος Λ. Παύλου σε κενή εστία έκανε το 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να πετύχουν δυο γκολ με πέναλτι καο πλασέ μέσα από την περιοχή, και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Στο τέλος του παιχνιδιού οι Κώστας και Σάκης Νταβουλιάκος μοίρασαν συγχαρητήρια στους παίχτες της ομάδας για την πολύ σημαντική νίκη που πέτυχαν.

Σύνθεση: (Κ. Νταβουλιάκος): Καλαμπαλίκης, Γκόλιας (Σακκάς), Αντωνίου, Παλάντζας, Βακουφτσής, Λ. Παύλου, Βρεττς, Νίκου (Μιχαήλ), Αβραμίδης (Φιλίππου) Μάγγος, Κ. Παύλου (Χ. Παύλου).

Η διοίκηση, το ποδοσφαιρικό τμήμα και το προπονητικό τιμ του Α.Ο. Μαγούλας εύχονται σε όλο τον κόσμο καλές γιορτές με υγεία, αγάπη και ευτυχία.