Ήττα στο β’ ημίχρονο για τη Μικτή Κ14 της ΕΠΣΚ στη Λάρισα

Στο β’ ημίχρονο «λύγισε» η Μικτή Κ14 της ΕΠΣ Καρδίτσας στο εκτός έδρας ντέρμπι με την αντίστοιχη της Λάρισας.

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ της Μικτής ΕΠΣΚ Κ16

Ο αγώνας διεξήχθη σήμερα (30/1) το πρωί στο γήπεδο Αλκαζάρ για την εξ’αναβολής 4η αγωνιστική του 6ου Ομίλου και η ομάδα του Μάκη Κατσαβριά ηττήθηκε με 3-1, χάρη σε δύο τέρματα που δέχτηκε στο β’ ημίχρονο.

Οι Καρδιτσιώτες στάθηκαν πολύ καλά και «απάντησαν» στο γκολ των γηπεδούχων που τους έδωσε προβάδισμα στο ματς, με τέρμα του Ραφαήλ Αργυρόπουλου για το 1-1 του α’ μέρους.

Με ανανεωμένο πρόσωπο και εμφανίσεις, μιας και τα Ενωσιακά συγκροτήματα απέκτησαν φανέλες προσφορά των Αθλητικών Ειδών «Αλεξανδρής ΣΠΟΡ» (Πλαστήρα Νικολάου 17, Καρδίτσα), οι νεαροί ποδοσφαιριστές μετά από μεγάλη περίοδο αγωνιστικής απραξίας κατέβαλαν αξιόλογη προσπάθεια απέναντι στους πρωτοπόρους του Ομίλου.

Πλέον για να προκριθεί το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στην επόμενη Φάση ως δεύτερο του Ομίλου, χρειάζεται να κάνει το «2×2» στα εναπομείναντα ματς με Τρίκαλα και Γρεβενά και παράλληλα η Μικτή των Τρικάλων να ηττηθεί στα δικά της παιχνίδια (κόντρα στη Μικτή της ΕΠΣΚ και αυτή της Λάρισας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη λαρισινή ομάδα ήταν ο Νότας ο οποίος σκόραρε δύο φορές (45΄ μετά από έξοχη προσπάθεια και πάσα του Χατζή και στο 61΄με ωραία ατομική ενέργεια).

Το σκορ είχε ανοίξει μόλις στο 6΄ο Αρσενίδης με σουτ από πλάγια θέση. Στο 21′ ο Αργυρόπουλος με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε μια ακόμη καλή στιγμή στο 31’ για την ανατροπή ψυχολογίας.

Μικτή ΕΠΣ Λάρισας Κ14 (Ν. Φώλλας): Αντωνόπουλος, Γκίτσας (55΄Γούλας), Γαρυφάλλου (36′ Μπαγιώτας), Μπόρος, Λάζος (64΄Γκόλτσιος), Αρσένης, Μπαλαμώτης,Ασίκογλου (36′ Φώλιας), Νότας, Χατζής (64΄Πινακάς), Αρσενίδης (64΄Φετάου).

Μικτή ΕΠΣΚ Κ14  (Θ. Κατσιαβριάς): Παπαστάθης, Τίγκας (64΄Νοτόπουλος), Σπάμος, Λυρίτσης (39΄Χονδρόπουλος), Μητσιάκης, Τσιαχματιώτης, Πούλιος, Ντίνας, Αργυρόπουλος, Φώτης (51΄Κουτσιούμπας), Μπακαβέλος (64΄Γερούκης).

*Η αναμέτρηση είχε διάρκεια 70 λεπτών (δύο ημίχρονα των 35′ λεπτών έκαστο)

**Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου φροντιστή της ΑΕΛ, Χρήστο Τριανταφύλλου.