Ήττα στον πόντο για ΓΑΣ Παλαμά από τον Νέο Κεραυνό Λάρισας

Την ήττα σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι γνώρισε ο ΓΑΣ Παλαμά για τη 2η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΘ.

Οι Παλαμιώτες ηττήθηκαν από τον Νέο Κεραυνό Λάρισας, ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ολοκληρώθηκε με σκορ 68-69.

Το ματς συνοδεύτηκε από μεγάλες εναλλαγές στο σκορ, αφού η κάθε ομάδα είχε τα δικά της καλά διαστήματα, με το συγκρότημα του Κώστα Σερίφη να προσπερνά στο φινάλε του α’ μέρους, να βλέπει τους φιλοξενούμενους να ξεφεύγουν στην 3η περίοδο και στο τελευταίο δεκάλεπτο να πιέζουν για τη νίκη, δίχως αυτή τελικά να καταλήξει στα χέρια τους.

Τα δεκάλεπτα: 11-19, 31-30, 42-50, 68-69.

ΓΑΣ Παλαμά (Κ. Σερίφης): Γκόβαρης 10, Χατζής 2, Ε. Σερίφης, Σούμπασης 24 (2), Γαγάτσης 6, Μέλλος 12, Χ. Σερίφης, Μελέτης 4, Τσιλίκας 3 (1), Μπιρνάρας 7 (2).

Νέος Κεραυνός (Ζαχαρέλης): Τσόγιας 31 (5), Χριστιανός 9, Καλαμάκης 3, Ζαφειρούλης, Νταής 14, Γκουζιώκας 4, Αγοραστός 2, Ζαγανίδης, Θεοχάρης , Ευαγγέλλου 6 (2).