Ήττα στον Μαντουλίδη για Τιτάνες

Με ήττα επιστρέφουν από τη Θεσσαλονίκη και την πρώτη τους έξοδο στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής οι Τιτάνες.

Η ομάδα του Παλαμά δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Μαντουλίδη που επικράτησε με 83-61, γνωρίζοντας την πρώτη ήττα για φέτος.

Οι Τιτάνες ήταν κοντά στο σκορ, έστω και αν σχεδόν σε όλο τον αγώνα βρισκόταν σε θέση κυνηγού, με την «ψαλίδα» να ανοίγει στο 4ο δεκάλεπτο, όταν οι επιστροφές των Παλαμιωτών και οι λύσεις επιθετικά δεν επαρκούσαν.

Ο Μαντουλίδης είχε φρεσκάδα στις επιλογές του στην τελευταία περίοδο, καταφέροντας με τους Καλόγηρο και Νικολαΐδη να «φορτώσουν» το καλάθι της ομάδας του Χρήστου Ζαχαρέλη, η οποία, όταν ο ρυθμός αυξήθηκε προσπάθησε να αντεπεξέλθει έχοντας κορυφαιόυς σκόρερ τους Θοδωρή Τσιαμπά και Καραϊσκάκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 34-27, 58-47, 83-61

Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 25 (2), Τάκης 14 (2), Μπέλλος 14 (1), Παπαιωάννου, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 22 (1), Φόρογλου, Μαλανδρής, Κεραμάρης, Καναγκίνης, Σιμογλου, Θ. Γκαντιδης 6 (2).

Τιτάνες Παλαμά Χρ. (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 16 , Τσούμας 6 (1), Χανέλι 1, Χρ. Ζωιτσάκος 7 (1), Γκογκίδης 3, Κατσαδουρος 3 (1), Καραϊσκάκης 12 (1), Κουτρούλης, Μακρής 3, Γκαγκανάσιος 10, Αρχοντούλης, Καραδήμας 2.