Ήττα για τη Μικτή Κ16 της ΕΠΣ Καρδίτσας από τη Λάρισα

Δεν τα κατάφερε η Μικτή Κ16 της ΕΠΣ Καρδίτσας στη Λάρισα.

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ της Μικτής ΕΠΣΚ Κ14

Η ομάδα του Κώστα Γκαβογιάννη γνώρισε την ήττα από το αντίστοιχο Λαρισαϊκό συγκρότημα στο γήπεδο του Αλκαζάρ με σκορ 4-0.

Παρά την ήττα, πάντως, από το αήττητο αντίπαλο συγκρότημα που μάλιστα δεν έχει ακόμη δεχτεί γκολ παθητικό, οι Καρδιτσιώτες έχουν το προβάδισμα σε ό,τι αφορά την πρόκριση στην επόμενη Φάση ως δεύτεροι, αφού βρίσκονται στο +2 από τα Τρίκαλα, με δύο αγωνιστικές να απομένουν.

Το σκορ άνοιξε στο 25΄ο Κώστας Μπάγκας με προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζησούλη και στο 47΄ο Νίκος Μπενεχούτσος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Γκαντούνα σημειώνοντας το 2-0.

Πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο Μπενεχούτσος με πλασέ μετά από πάσα του Ζησούλη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 62΄ο Κυριάκος Ζησούλης μετά από προσωπική ατομική ενέργεια.

Μικτή ΕΠΣ Λάρισας Κ16 (Δ. Τσέτσιλας): Πατέτσιος, Καραγκιόζης (65΄Τσούπρος), Γκαντούνας, Γκατζιούρας (63΄Αθανασιάς), Μπάγκας, Θεοχάρης, Μπενεχούτσος, Ζησούλης,, Βλησαρούλης (48΄Καρέλας), Γκαλμπογκίνης (63′ Ζιάρας), Πετσούλας (48΄Πράπας).

Μικτή ΕΠΣΚ Κ16 (Κ. Γκαβογιάννης): Λάιος, Πιλάτος (72΄Γεωργαντζάς), Αποστολόπουλος, Ευθυμίου (57΄Κωστόπουλος), Ξηρός, Οικονόμου (68΄Πανταζής), Ηλ. Ζάγκος, Κολοκυθάς (57΄Γραββάνης), Καραγιάννης, Π. Ζάγγος (57΄Κουτής), Κούλπας.

*Η αναμέτρηση είχε διάρκεια 80 λεπτών (δύο ημίχρονα των 40 λεπτών έκαστο)

**Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου φροντιστή της ΑΕΛ, Χρήστο Τριανταφύλλου.