Ήττα από τον Κρόνο αλλά με βελτίωση για την Κ21 των Τιτάνων Παλαμά

Η ομάδα Νέων των Τιτάνων Παλαμά υποδέχτηκε τον έμπειρο Κρόνο από τα Τρίκαλα για την 8η αγωνιστική και ηττήθηκε με 52-61, παρουσιάζοντας όμως μαχητικό πνεύμα μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Οι νεαροί παίχτες του Παναγιώτη Καραμίτζιου ουσιαστικά «πλήρωσαν» το κενό διάστημα στην 3η περίοδο, καθώς σε όλη την υπόλοιπη αναμέτρηση είχαν αποκτήσει αρκετές φορές το προβάδισμα και μπορούσαν κάλλιστα να φτάσουν στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Με τη νίκη ή την ήττα να είναι δευτερεύουσα σε αυτό το επίπεδο, καθώς η δημιουργία της ομάδας έχει διαφορετικούς στόχους, οι Κ21 των Τιτάνων προσπάθησε στο τελευταίο δεκάλεπτο να ξαναπεί στο ματς, δέχτηκε μόλις έξι πόντους αλλά το 52-61 ήταν μη αναστρέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 29-30, 37-55, 52-61

Τιτάνες Παλαμά K21 (Π. Kαραμίντζιος): Γ. Τσιμούρτος 8, Β. Φαλιάκης 4, Μαντόπουλος 23 (1), Τσιάκας, Τσιρώνης, Μπακαβέλος, Κουσιαντζάς 4, Ντίνος, Φαλάγγας 13 (3).

Κρόνος (Κ. Βασιλειάδης): Ωραιόπουλος, Χρήστου 9 (1), Πλατής, Πισμίσης 6, Νταούλας 7 (1), Μπακάλης 2, Γεροκώστας, Τόλης 13, Βασιλειάδης 3 (1), Μπαρέκας 4, Τσέπας 16, Στραπάτσας 1.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο 13 Ιανουαρίου

Τιτάνες Παλαμά Κ21 – Κρόνος Τρικάλων 52-61

Κυριακή 14 Ιανουαρίου

15:00, κλειστό Μπάρας: Πράσινη Γωνιά – Γ.Σ. Αγίου Κωνσταντίνου Λάρισας. Διαιτητές: Κ. Γκαρτζονίκας – Ν. Χλωρός.
15:00, κλειστό Δεσκάτης: ΚΑΣ Δεσκάτης – Ελπίδα Καρδίτσας. Διαιτητές: Αθ. Κυρίτσης – Τσιάκαλος.
19:00, κλειστό Μπάρας: Ακαδημία Φούντας – ΓΑΣ Παλαμά. Διαιτητές: Δημουλάς – Γ. Παπαδημητρίου.