Ήττα από τον αήττητο Άρη Τρικάλων για τον Απόλλωνα Καρδίτσας

Ο Απόλλων Καρδίτσας είχε δύσκολο έργο στα Τρίκαλα, γνωρίζοντας την ήττα από τον τοπικό Άρη (ΑΕΤ) στο κλειστό της Μπάρας με 77-60, για την 5η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα του Σπύρου Παππά δεν κατάφερε να απειλήσει το αήττητο των γηπεδούχων, έχοντας καλά διαστήματα στο ματς αλλά όχι τη διάρκεια που απαιτούνταν για να κοντράρει ένα πιο έμπειρο σύνολο.

Μάλιστα, μέχρι και το 3ο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με αρκετές εναλλαγές στο σκορ και στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επιβάλλουν το ρυθμό τους, αποκτώντας σαφές προβάδισμα για το 76-60.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 33-38, 56-55, 76-60

Άρης Τρικάλων (Χρ. Γκότας): Μπράμης 6, Ραμμίδης 6, Καταραχιάς, Νίτσιος, Παπαγεωργίου 28 (1), Αμπράζης 4, Μπαλωμένος 4, Χρηστάκος 1, Μπαϊρακτάρης, Οκκάς 13 (3), Βήτας 9, Κατούνας 5.

Απόλλων Καρδίτσας (Σπ. Παππάς): Παπαστάθης 2, Πάσχος, Αλ. Ελευθερίου, Μπαταβάνης 9 (1), Παπαδόπουλος 2, Παΐδας 6, Δ.  Ελευθερίου 7 (1), Παπάρας, Τσιώτας 28 (2), Αλ, Κολοβός 6 (2), Τασιόπουλος, Καφρίτσας.