«Άγγιξε» το βαθμό κόντρα στο Πανόραμα ο ΣΠΑΚ!

Κοντά στον πρώτο του βαθμό μακριά από την Καρδίτσα, έπειτα από το «διπλό» της πρεμιέρας έφτασε ο ΣΠΑΚ, όμως δεν τα κατάφερε κόντρα στην ΑΕΝ Πανοράματος.

Στην 5η του έξοδο στη Θεσσαλονίκη για φέτος, η ομάδα του Φώτη Αλεξίου, αν και έχασε τα πρώτα δύο σετ στις λεπτομέρειες, στη συνέχεια μείωσε σε 2-1 και στους έξτρς πόντους του 4ου σετ δεν κατάφερε να στείλει το ματς στο τάι-μπρέικ, για να ηττηθεί με 2-1.

Τα σετ: 25-23 (24′), 25-22 (25′), 19-25 (25′), 26-24 (28′)

ΑΕΝ Πανοράματος (Αθ. Αραμπατζής): Πρώιος, Ρότα, Καρακουλάκης (λ), Γ. Σβάρνας, Τσοπάνογλου, Τσαλιγιάν, Τσιότσης, Καρακουλάκης (λ), Καϊλής, Αναστασιάδης, Θεοφανίδης, Ρωμαλιάδης, Μπινίκος, Ελ. Σβάρνας.

ΣΠΑΚ (Φ. Αλεξίου): Τ. Παπαγεωργίου, Καρράς, Λαζινός, Γιαννουσάς (λ), Χειμωνέττος (λ), Βαϊόπουλος, Αναγνώστου, Ρεζκ, Φατόλας, Ντόμπρα, Γεωργίου, Μάντζιος.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

ΑΕΝ Πανοράματος – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-23, 25-22, 19-25, 26-24)
Ελπίδα Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Άρτας 3-0 (25-14, 25-20, 25-19)
Άθλος Ορεστιάδας – ΑΟ Σερρών 3-0 (25-15, 25-22, 25-21)
Πήγασος Πολίχνης – Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-22, 25-23, 25-16)
Νέστωρ – Απόλλων Καλαμαριάς 1-3 (25-18, 19-25, 20-25, 18-25)
Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 0-3 (21-25, 09-25, 18-25)
Ρεπό: Πιερικός

Η βαθμολογία:

            Σετ Σετ   Πόντοι
Θ. Ομάδα Βαθ. ΑΓ. Ν Η Υπέρ Κατά Διαφ. Υπέρ Κατά
1 ΧΑΝΘ 30 10 10 0 30 2 +28 804 573
2 Πήγασος Πολίχνης 28 10 9 1 29 8 +21 884 734
3 Ελπίδα Αμπελοκήπων 27 10 10 0 30 7 +23 863 713
4 ΑΣ Μακεδονικός 19 10 6 4 21 15 +6 812 786
5 ΑΕΝ Πανοράματος 17 11 6 5 22 22 0 970 970
6 ΑΜΣ Νέστωρ 15 10 5 5 20 20 0 886 882
7  Άθλος Ορεστιαδας 14 10 5 5 18 21 -3 846 881
8 ΣΠΑ Καρδίτσας 14 11 5 6 19 21 -2 880 903
9 ΣΦΚ Πιερικός 9 10 3 7 14 24 -10 850 866
10 Αναγέννηση Άρτας 8 10 2 8 15 26 -11 827 901
11 Απόλλων Καλαμαριάς 7 10 2 8 14 27 -13 815 956
12 ΑΟ Σερρών 6 10 2 8 6 26 -20 624 770
13 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 4 10 1 9 10 29 -19 761 887

Η επόμενη (12η) αγωνιστική (22-23/12):

Αναγέννηση Άρτας – Πιερικός
Νίκη Αιγινίου – Ελπίδα Αμπελοκήπων
ΧΑΝΘ – Πήγασος Πολίχνης
ΑΟ Σερρών – Μακεδονικός
Νέστωρ Θεσσαλονίκης Άθλος Ορεστιάδας
Απόλλων Καλαμαριάς – ΣΠΑ Καρδίτσας
Ρεπό: ΑΕΝ Πανοράματος